INFORMACJA
Informuje się pełnomocników komitetów wyborczych oraz osoby przez nich upoważnione, że dnia 12 czerwca 2020 r. upływa termin dokonywania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku. Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej w dniu 12 czerwca 2020 r. w godzinach pracy urzędu gminy.
Sposób zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych oraz zasady powoływania tych komisji szczegółowo określa uchwała nr 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego (M. P. z 2019 r. poz. 267).
UWAGA !
Zgłoszenia kandydatów dokonane w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku zachowują swoją ważność, jeżeli komitety wyborcze zgłaszające te osoby potwierdzą w Państwowej Komisji Wyborczej udział w wyborach zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku.
Druki zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez komitety wyborcze można pobrać w Urzędzie Gminy w Radecznicy oraz ze strony internetowej gminy: www.gminaradecznica.pl – Wybory Prezydenckie 2020.
W związku z wprowadzeniem Dec. Nr 187/DSiPO Ministra Obrony Narodowej z dnia 30.05.2020 r. w sprawie intensyfikacji szkolenia rezerw osobowych ogłaszamy nabór wniosków ochotników na długotrwałe ćwiczenia wojskowe. Dzięki temu zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię COVID-19 utracili pracę, będą tratowane priorytetowo. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek. Rezerwiści, czyli osoby, które mają już nadany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.
Osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenia w ramach służby przygotowawczej, a miesięczne wynagrodzenie wynosi w tym przypadku 1,2 tys. zł. plus dodatkowe 2,6 tys. zł. na zakończenie ćwiczeń. Dodatkowo uzyskują oni status żołnierza rezerwy i mogą ubiegać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu uzyskania szczegółowych informacji:
– żołnierze rezerwy – 261 181 109; 261 181 114; 261 181 122;
– osoby bez przeszkolenia wojskowego – 261 181 108; 261 181 122;
Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązania to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz wzmocnienie Sił Zbrojnych RP.
Informacje szczegółowe można uzyskać:
https://wkuzamosc.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/rusza-szkolenie-rezerwistow
https://www.facebook.com/WKUwZamosciu/posts/3267878806601050
https://twitter.com/WKU_Zamosc
Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej:
https://twitter.com/ZolnierzRP/status/1267700163855908865
https://www.facebook.com/ZostanZolnierzem/posts/3094938640572620
https://www.wojsko-polskie.pl/biuro-zostan-zolnierzem/
Jaki jest cel badań?
Celem badań jest pozyskanie rzetelnych danych na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, kształtowania polityki żywnościowej kraju, analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Dane z badań są wykorzystywane do oceny zastosowanych, jak i do kształtowania nowych narzędzi WPR i są podstawą negocjacji w zakresie rodzaju i wielkości dotacji dla rolnictwa.
W badaniach zostaną zebrane informacje m. in. o:
W jaki sposób zbierane są dane?
Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały objęte ww. badaniami mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
Tożsamość teleankietera można potwierdzić dzwoniąc na numer infolinii: 22 279 99 99 (opłata zgodnie z taryfą operatora, czynny w godzinach 8-15).
Obowiązek i tajemnica statystyczna
Badania mają charakter obowiązkowy, obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020. We wszystkich badaniach prowadzonych przez GUS obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada prawnego zapewnienia tajemnicy statystycznej. Oznacza to, że zebrane w trakcie badań dane nie będą wykorzystywane do innych celów niż statystyczne, wyłącznie w celu przygotowania zestawień, analiz i opracowań zbiorczych.
Gdzie można znaleźć wyniki badań?
Wyniki badań realizowanych w gospodarstwach rolnych wykorzystywane są w publikacjach wydawanych przez Główny Urząd Statystyczny oraz urzędy statystyczne w poszczególnych województwach. Pełny wykaz tytułów publikacji dostępnych dla odbiorców indywidualnych dostępny jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego www.stat.gov.pl w zakładce „PUBLIKACJE”. W Urzędzie Statystycznym w Lublinie znajduje się Informatorium, w którym można zapoznać się z interesującymi danymi statystycznymi. Pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji i pomogą w wyszukaniu potrzebnych wiadomości.