PN-VII.0520.40.2020
INFORMACJA
WOJEWODY LUBELSKIEGO
z dnia 26 sierpnia 2020 r.
Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że z dniem 22 sierpnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1425) wskazujące ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
W wyżej wymienionym rozporządzeniu zamieszczona jest m.in. uaktualniona lista powiatów i miejscowości ujętych w ramach „obszaru czerwonego” i „obszaru żółtego”.
W „obszarze czerwonym” nie ma ujętych powiatów i miejscowości z terenu woj. lubelskiego. Natomiast w „obszarze żółtym” w województwie lubelskim w dalszym ciągu ujęte jest miasto na prawach powiatu Biała Podlaska. W związku z tym oprócz ograniczeń, nakazów i zakazów obowiązujących na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz.1356) oraz rozporządzenia zmieniającego z 13 sierpnia 2020 r. na terenie miasta na prawach powiatu Biała Podlaska obowiązują również dodatkowe ograniczenia ujęte w § 27 ww. rozporządzenia i rozporządzenia zmieniającego z 13 sierpnia 2020 r.
Pozostałe przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz.1356) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1393) pozostają bez zmian i są obowiązujące.
WOJEWODA LUBELSKI
/-/
Lech Sprawka
/podpisano elektronicznie/
Dożynki, to uroczystość o wieloletniej tradycji, będąca podziękowaniem za plony i codzienny trud rolnika. Tegoroczne uroczystości dożynkowe Powiatu Zamojskiego odbyły się 23 sierpnia w Łabuniach. Gminę Radecznica reprezentowali: Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Radni, Sołectwo Dzielce oraz mieszkańcy Gminy. Zasłużeni rolnicy z Powiatu Zamojskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Z Gminy Radecznica odznakę z rąk Starosty Zamojskiego odebrali Pan Mirosław Ryba z Wólki Czarnostockiej oraz Pan Wiesław Bielak z Czarnegostoku. Uroczystą Mszę Świętą w podziękowaniu za zebrane plony odprawił ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Marian Rojek. Na dożynkach nie zabrakło dzielenie chlebem, czy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Przez 4 dni krajobraz zachodniego Roztocza w okolicach Goraja, Frampola i Radecznicy wypełniać będzie dawna, tradycyjna muzyka w wykonaniu roztoczańskich orkiestr dętych oraz kapel skrzypcowych. Muzyczna Fura odwiedzi kilkanaście miejscowości. To trzecia edycja Fanfary
W czasie epidemii trochę zmieniła się formuła festiwalu: żywiołowe potańcówki zastąpiły koncerty mobilne – rajdy muzycznej „Fury”. „Fura” to ciągnik z przyczepą wiozącą muzykantów. Kilkadziesiąt lat temu był to częsty obrazek – orkiestra jadąca na wesele lub potańcówkę. Podczas festiwalu zagrają ostatnie z roztoczańskich orkiestr praktykujących dawny taneczny repertuar: fanfary z Goraja, Zdziłowic i Zaburza. Dwie ostatnie grają nieprzerwanie od lat 20. ub. wieku. Towarzyszyć im będą kapele założone przez lubelskich i warszawskich muzyków uczących się melodii i roztoczańskiego stylu od ostatnich tutejszych skrzypków. Fanfara to także letnia szkoła muzyki tradycyjnej: przez 4 dni w Chłopkowie trwać będą warsztaty muzyczne poświęcone tradycyjnym pieśniom i repertuarowi instrumentalnemu z zachodniego Roztocza gromadzące uczestników z całej Polski. Finałem imprezy będzie sobotni koncert w Chłopkowie. Wstęp na koncerty bezpłatny. Obowiązują reguły sanitarne – dystans, dezynfekcja
PROGRAM KONCERTÓW:
ŚRODA, 26 sierpnia: Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta (Warszawa) i kapela Stanisław Golem (Warszawa)
Trasa: Trzęsiny, Czarnystok, Gorajec, Podborcze, Chłopków
Przystanki-koncerty: Trzęsiny 17.00; Gorajec Stara Wieś 18.30; Chłopków 20.00
CZWARTEK, 27 sierpnia: Orkiestra Dęta Zaburze, Kapela Butrynów
Trasa: Zaburze, Mokrelipie, Zakłodzie, Gaj Gruszczański, Radecznica, Latyczyn.
Przystanki-pograjki: Zaburze 16.30; Radecznica 18.00; Chłopków 20.00
PIĄTEK, 28 sierpnia: Orkiestra Dęta z Goraja, Kapela Bornego z Podzamcza (Lublin)
Trasa: Gródki, Gilów, Hosznia Ordynacka, Hosznia Abramowska, Majdan Abramowski, Jędrzejówka
Przystanki: Gilów 17.00; Jędrzejówka 18.30; Chłopków 20.00 SOBOTA,
29 sierpnia Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Orkiestra Taneczna Bonanza (Warszawa) Frampol 17.00; Radzięcin 18.00, Teodorówka 19.00
KONCERT FINAŁOWY 29 sierpnia, godz. 20.00 w Chłopkowie Orkiestra Dęta ze Zdziłowic; „Jarzębina” z Kocudzy; Orkiestra Taneczna Bonanza; Diabubu; „Drobna rutajka” – śpiewy roztoczańskie - Agnieszka Szokaluk i Ewa Grochowska (Lublin) i inni Koncerty odbywają się przy remizach OSP
Szczegółowe informacje: www.ekolublin.pl
ORGANIZACJA: Towarzystwo dla Natury i Człowieka Zrealizowano dzięki współfinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego
Poznań, 21 sierpnia 2020 r.
Korzyści dla firm
Z początkiem lipca ruszyła ogólnopolska kampania #bądźwidoczny, której celem jest pomoc przedsiębiorcom wyróżnić się w Internecie.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja NPROFIT, która od ponad dziesięciu lat specjalizuje się w pozycjonowaniu i reklamie internetowej. Partnerem w ramach prowadzonej inicjatywy jest poznańska uczelnia Collegium Da Vinci.
- Na co dzień służymy naszym Klientom wiedzą, doświadczeniem i czasem. Jednak warto zachować się solidarnie i wesprzeć tych, którzy niekiedy mają mniej szczęścia. Dzięki temu wzrastają nasze morale i pewność, że wspólnie możemy więcej. - twierdzi Kamil Rybicki, właściciel Agencji marketingowej NPROFIT.
Do końca roku zaplanowano bezpłatne webinaria i konsultacje. Na swojej stronie Agencja opublikowała już pierwszą część poradnika, która wprowadza w tematy pozycjonowania. Kolejna będzie poświęcona reklamie, zaś ostatnia – treści w e-commerce.
Kampania #bądźwidoczny skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które znalazły się w niestabilnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. We wrześniu przed nimi drugie szkolenie „Wprowadzenie do reklamy w Internecie”, które poprowadzi Beniamin Mrówczyński, szefa działu reklamy PPC. Udział jest bezpłatny.