W tym roku Dożynki Powiatu Zamojskiego odbyły się 21 sierpnia 2022 r. w Miączynie. Uroczystość rozpoczęła się korowodem wieńców dożynkowych, a następnie odprawiona została Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony. Gminę Radecznica reprezentowali: Starostowie: Pan Jerzy Gumieniak oraz Pani Alina Śledź, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sołectwo Zaporze wraz z Panią sołtys Beatą Pawalczyk, przedstawiciel do LIR z terenu naszej gminy Pan Mirosław Poświatowski oraz mieszkańcy gminy. Zasłużeni rolnicy z Powiatu Zamojskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia są nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z jego własnej inicjatywy lub na wniosek, m.in. organu jednostki samorządu terytorialnego. Na wniosek Starosty Zamojskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał honorowe odznaki 23 wyróżniającym się rolnikom z terenu Powiatu Zamojskiego. Z Gminy Radecznica odznakę przyznano: Panu Romanowi Wiktorowi z Latyczyna i Panu Sławomirowi Jezierskiemu z Radecznicy.
Tradycyjnie obchodom dożynkowym towarzyszył festyn. Na scenie pojawiło się wiele atrakcji m.in występy ludowych zespołów, zorganizowano także liczne zabawy i konkursy dla najmłodszych. Dożynki zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.
Festyn Rodzinny w Czarnymstoku
Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnymstoku zaprosiło do wspólnej zabawy pokolenia. Zmagania sportowe, występy artystyczne, pyszne smakołyki - to tylko niektóre z atrakcji bogatego programu festynu rodzinnego, który odbył się w minioną niedzielę 14 sierpnia 2022 r. na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku. Tego dnia dzieci korzystały do woli z nadmuchiwanej zjeżdżalni, trampoliny oraz próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej. Podczas festynu licznie zebrani uczestnicy mieli możliwość wysłuchania występów: Zespołu GOSPA z Karolówki, solistki Patrycji Turczyńskiej oraz Kapeli Turobińskiej. Mieszkańcy mogli również spróbować szczęścia w loterii fantowej z nagrodami. Animatorzy dla najmłodszych uczestników zorganizowali blok animacji, gdzie królowały bańki mydlane oraz warsztaty slime, podczas których można było poznać świat chemicznych eksperymentów i wykazać się kreatywnością. Na stoisku Nadleśnictwa Zwierzyniec dla najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne, krzyżówki i rebusy. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna przy muzyce Kapeli Turobińskiej oraz DJ Patrycji.
Festyn rodzinny był współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.