„Przy onej dolinie”

19 listopada  w Zaburzu przy licznie zgromadzonej publiczności odbył się koncert promujący  publikację pt. „Przy onej dolinie”. Zaburze, Radecznica, Roztocze Szczebrzeszyńskie. Muzyka tradycyjna i jej wykonawcy”.

Koncert był podsumowaniem większego projektu mającego na celu  poznanie i zachęcenie współczesnych  odbiorców do  aktywnego praktykowania muzyki tradycyjnej.

Dla publiczności wystąpiła Orkiestra Dęta Zaburze, Zespół Ludowy Zaburzanki, śpiewaczki ludowe z Kolonii Niedzieliska oraz Agata Turczyn i Agnieszka Szokaluk-Gorczyca Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina. Podczas koncertu odbyła się także projekcja archiwalnych zdjęć i nagrań dźwiękowych.

Oficjalne podziękowania za pracę włożoną w codzienne kultywowanie tradycji muzycznych, realizację projektu  oraz przygotowanie koncertu złożyli organizatorom wójt Gminy Radecznica Marian Szuper, wójt Gminy Sułów Leon Bulak, pułkownik pożarnictwa Mieczysław Skiba  oraz radny powiatu zamojskiego Mieczysław Antoszek.

Ucztę duchową dopełnił pyszny poczęstunek przygotowany przez Panie z zespołu Zaburzanki i  OSP Zaburze oraz tort ufundowany przez wójta gminy Radecznica.

Organizatorem wydarzenia oraz wydawcą książki  jest Gminne Centrum Kultury w Radecznicy przy współpracy Towarzystwa dla Natury i Człowieka z Lublina, Gminnej Biblioteki Publicznej w Radecznicy, Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczebrzeszynie.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz ze środków finansowych Gminy Radecznica

>>Galeria zdjęć<<