W Gminie Radecznica uroczyście świętowali 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2017 roku w Gminie Radecznica uroczyście obchodzono 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Obchody rozpoczęły się w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy montażem słowno – muzycznym w wykonaniu: zuchów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy, młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Radecznicy, zespołów ludowych: Zaburzanki i Andrzejkowe Nutki oraz Orkiestry Dętej Zaburze. O godz. 12 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem gwardiana Klasztoru O. Krystiana Olszewskiego w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Zaburze. Podczas eucharystii głos zabrał Pełniący Funkcję Wójt Gminy Marian Szuper. Powitał przybyłych na uroczystość gości oraz odczytał list Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło skierowany do mieszkańców gminy Radecznica. Następnie delegacje biorące udział w obchodach złożyły wieńce pod tablicami pamiątkowymi na krużgankach klasztoru.

W gminnych obchodach wzięli udział m.in.: parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządu gminnego na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Radecznica, przedstawicie policji, służby leśnej, straży pożarnej w tym również ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Radecznicy, przedstawicie wszystkich środowisk zawodowych, instytucji i organizacji.

W czasie drugiej części uroczystości w remizie OSP w Radecznicy miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, wręczenie medali i odznak Ligi Obrony Kraju oraz poczęstunek grochówką wojskową. Tegoroczne gminne obchody uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Zaburze, Zespołów Zaburzanki, Andrzejkowe Nutki oraz Chóru z GCK w Radecznicy. Organizatorami obchodów byli: Wójt Gminy, Rada Gminy Radecznica, OO. Bernardyni przy współudziale: Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy, Publicznego Gimnazjum w Radecznicy, Stowarzyszenia „Stąd Jesteśmy”, Rady Sołeckiej wsi Radecznica, Stowarzyszenia Mokrelipie oraz Klubu Kobiet Aktywnych z Radecznicy.

Zachęcamy do zapoznania się z listami okolicznościowymi: