Dzień Edukacji Narodowej

14 października w całej Polsce świętujemy Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwanym  Dniem Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę utworzenia w 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Komisji Edukacji Narodowej. Komisja była pierwszą w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego Ministerstwa Edukacji i dała znaczący impuls do rozwoju polskiej edukacji w duchu  oświecenia.

Tego dnia nauczyciele, pracownicy administracji  oraz obsługi placówek oświatowych otrzymują życzenia i podziękowania za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. W szkołach odbywają się uroczyste akademie i apele.

Z tej okazji w piątek 3 listopada  w Urzędzie Gminy w Radecznicy miało miejsce spotkanie okolicznościowe. Pełniący Funkcję Wójta Marian Szuper złożył dyrektorom szkół oraz za ich pośrednictwem wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół z terenu naszej gminy serdeczne podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych oraz zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty, wychowania dzieci i młodzieży w Gminie Radecznica. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i serdecznych rozmów o planach na przyszłość.

• DSC05206
  • DSC05202