Szczątki Mariana Pilarskiego i Stanisława Biziora spoczęły w Krypcie pod Bazyliką Świętego Antoniego w Radecznicy

W sobotę 14 października w Bazylice Świętego Antoniego Radecznicy odbył się pogrzeb Żołnierzy Wyklętych: Mariana Pilarskiego ps. „Jar” oraz Stanisława Biziora ps. „Eam”. Żołnierze zostali skazani na śmierć za walkę przeciwko władzy komunistycznej. Karę śmierci wykonano 4 marca 1952 r. w więzieniu na Zamku Lubelskim. Po 65 latach ich szczątki odnaleziono na cmentarzu w Lublinie.

13 października kondukt pogrzebowy z Instytutu Medycyny Sądowej w Lublinie wyruszył szlakiem pamięci związanym z ich działaniami żołnierskimi do Kościoła Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu. W sobotę w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy została odprawiona Msza Święta w intencji obu zamordowanych, której przewodniczył biskup senior diecezji zamojsko – lubaczowskiej Jan Śrutwa. Po nabożeństwie trumny ze szczątkami zostały złożone w Krypcie pod Bazyliką.