Festiwal Twórczości Religijnej „Radość Tworzenia” Święci i Błogosławieni

Festiwal zainaugurowała o godz. 10 uroczysta Msza Święta w Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy. W południe na ołtarzu polowym przy stawach Św. Antoniego rozpoczął się koncert muzyczno-literacki „Nie lękajcie się być Świętymi”, w którym wystąpiło: 30 chórów i zespołów, 3 solistów oraz 6 osób tworzących prozę lub poezję.

W godz. 12.00-20.00 odbył się  przegląd religijnej twórczości plastycznej i fotograficznej, który miał formę wystawy zbiorowej oraz wystaw indywidualnych. Do wystawy zbiorowej, zgłoszono 27 prac plastycznych. Ekspozycję  tę także  przygotowano w plenerze przy stawach Św. Antoniego. Indywidualnie swoje dzieła zaprezentowali: Waldemar Frąckiewicz polski artysta fotograf, uhonorowany tytułem „Artiste FIAP”, Dorota Kazimierczuk oraz Wojciech Kowalski artyści z pracowni „Pod Frasobliwym Aniołem” z Płonki, Pan Mariusz Górski z Zaburza oraz członkinie Stowarzyszenia Stąd Jesteśmy w Radecznicy. Uczestnicy Koncertu oraz wystaw zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Miedzy godziną 12.00 a 19.30 odbyły się 4 seanse jednego z nowszych polskich filmów o tematyce religijnej opowiadającego historię błogosławionej Karoliny Kózkówny. Film „Zerwany Kłos” obejrzało około 170 osób. Zwieńczeniem Festiwalu był Koncert Lubelskiej Federacji Bardów.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w Festiwalu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

>> Kliknij<< aby przejść do galerii zdjęć.