Licznik odwiedzin

4139486

Rywalizowali na zawodach powiatowych….

Mnóstwo pozytywnych emocji i doskonała zabawa towarzyszyły 9 lipca uczestnikom X Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych. W minioną niedzielę w Jacni do rywalizacji w grupie „C” MĘŻCZYZN przystąpiło 30 jednostek OSP z powiatu zamojskiego, w tym dwie z naszej gminy – Radecznica i Gorajec-Stara Wieś. Podczas zawodów zostały rozegrane dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu pod przewodnictwem bryg. Tomasza Burcona. Zawody zgromadziły także kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny. Duch sportowej rywalizacji nie opuszczał zawodników. W sztafecie pożarniczej pierwsze miejsce zajęli strażacy z Majdanu Wielkiego, na drugim znaleźli się ochotnicy z Radecznicy, na trzeciej pozycji jednostka OSP Płoskie. W ćwiczeniu bojowym OSP z Majdanu Wielkiego także pokonała wszystkie jednostki startujące w zawodach i z czasem 24,50 s. okazali się bezkonkurencyjni, kolejno za nimi znalazły się jednostki: Suchowola i Krzak. O ostatecznej klasyfikacji decydował łączny czas uzyskany w obu konkurencjach.

Najlepszą drużyną OSP w powiecie zamojskim w 2017 roku z wynikiem 72,41 s. została OSP z Majdanu Wielkiego, która wyprzedziła strażaków z Suchowoli o ponad 2 sekundy. Trzecie miejscu na podium z wynikiem 75,54 pkt. zajęła OSP Radecznica. Jednostka OSP Gorajec-Stara Wieś zajęła XXII miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!