"Polska Smakuje"

Agencja Rynku Rolnego uruchomiła stronę internetową www.polskasmakuje.pl. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie wspólnej platformy komunikacyjnej pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy cenią sobie żywność wyprodukowaną lokalnie i poszukują jej na rynku.

Portal w pierwszej kolejności kierowany jest do producentów wytwarzających produkty certyfikowane w ramach krajowych i unijnych systemów jakości oraz wytwórców produktów regionalnych i tradycyjnych, jak również produktów wytwarzanych na poziomie gospodarstwa rolnego i sprzedawanego bezpośrednio przez rolników.

Założenie profilu na portalu oraz prezentacja własnej oferty za jego pośrednictwem nie będzie się wiązała z żadnymi opłatami.

Na okres letni zaplanowana została wielka kampania promująca powstanie www.polskasmakuje.pl, której celem jest jak najszersze rozpropagowanie pomysłu w kraju oraz stworzenie jak najliczniejszej bazy producentów oferujących produkty pochodzące z różnych rejonów Polski.