"Na Ludową Nutę III"

Wielkanoc to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych w polskiej tradycji świąt w roku. Święta Wielkiej Nocy niosą Wielką Nadzieję i przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią. Ten wyjątkowy okres jest także okazją do spotkań i przekazywania życzeń w różnych środowiskach.

23 kwietnia 2017 r. w Zakłodziu odbyło się Spotkanie Wielkanocne w ramach projektu „Na ludową nutę III” współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Zamościu. Na uroczystość przybyli m.in: Starosta Zamojski Pan Henryk Matej, Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, Przewodniczący Rady Gminy Radecznica Pan Sławomir Dubaj, Radni Powiatowi: Pan Józef Łosiewicz i Pan Leszek Pastuszak, Dyrektor GCK w Radecznicy Pani Agnieszka Zymon, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza Pan Zygmunt Krasny, Proboszcz Parafii Mokrelipie Ks. Jarosław Nowak, Ks. Józef Bucior. Spotkanie Wielkanocne w Zakłodziu to ważny czynnik integrujący lokalną społeczność. Głównym punktem uroczystości były występy zespołów śpiewaczych. Na scenie swój wokal zaprezentowali: Zespół wokalny Iskierki Chór Laudate oraz Kapela "Tu i tam" z Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy.

>>Kliknij, aby zobaczyć fotorelację<<