16 maja 2017 br. na strzelnicy sportowej w Radecznicy odbyły się zawody dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Radecznica z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zawodach udział wzięło 64 uczniów. Uczniowie w postawie leżącej strzelali z karabinka sportowego KBKS 5,6 mm do tarcz z odległości 50 m. Ocenianych było 10 strzałów plus 3 próbne. Klasyfikacje przeprowadzono w kategorii zespołowej i indywidualnej dla dziewcząt i chłopców. Zawodnicy musieli wykazać się celnym okiem i opanowaniem. Okazało się, że wszyscy zasługują na miano strzelców wyborowych. Najlepsi z najlepszych otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Radecznica.

Wśród dziewcząt najcelniejszym okiem wykazała się Angelika Polska, wśród chłopców najwięcej trafień zaliczył Bartłomiej Bielecki – oboje reprezentujący Publiczne Gimnazjum w Radecznicy. W klasyfikacji drużynowej najwięcej pkt. zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Gorajcu w składzie: Dawid Cielica, Michał Ferenc, Marek Grzywna uzyskując 264 pkt. Organizatorami zawodów byli: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Radecznicy, Biuro Zarządu Wojewódzkiego LOK w Lublinie oraz Wójt Gminy Radecznica. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja indywidualna
Dziewczęta:
1. Angelika Polska - 89 pkt. /100 Radecznica

2. Czarnecka Natalia – 84 pkt./100 Gorajec

3. Izabela Polak - 83 pkt./100 Radecznica

Chłopcy:
1. Bielecki Bartłomiej – 99 pkt. /100 Radecznica

2. Ferenc Michał – 98 pkt. /100 Gorajec

3. Duma Tomasz – 90 pkt./100 Radecznica

Klasyfikacja drużynowa

Publiczne Gimnazjum w Radecznicy:

1.Zych Magdalena, Polak Izabela, Cieplak Magdalena - 226 pkt.

2. Mazurek Kamil, Duma Tomasz, Pastuszak Paweł - 215 pkt.

3. Dybza Norbert, Kapica Patryk, Krukowski Mateusz - 213 pkt.

Zespół Szkół w Gorajcu:

1.Dawid Cielica, Micha Ferenc, Marek Grzywna  - 264 pkt.

2. Filip Dziura, Kacper Sykała, Szymon Czok – 262 pkt.

3.Piotr Harkot, Michał Kurek, Mateusz Sykała –  194 pkt.

Wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!