VI pielgrzymka motocyklistów do Radecznicy

W miniony weekend już po raz VI miłośnicy dwóch kółek zainaugurowali sezon motocyklowy pielgrzymką do Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy. Wzorem lat ubiegłych właściciele jednośladów zebrali się na płycie zamojskiego Rynku Wielkiego, skąd około godz. 14 wyruszyli w stronę Radecznicy, zahaczając o Szczebrzeszyn.

Około godz. 16 w asyście policji kolumna motocyklistów dotarła do Radecznicy. Sobotni wieczór umiliły koncerty zespołów tj. Broken Knife, Seeking Dreams, Time of the Sinners  oraz Inspiro. Na tę okoliczność Rada sołecka wsi Radecznica przygotowała ognisko, a Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy” oraz Klub Kobiet Aktywnych poczęstunek.

W niedzielę 30 kwietnia o godz. 13:30 na ołtarzu polowym przy Kaplicy Św. Antoniego na wodzie w intencji Motocyklistów została odprawiona Msza Święta.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli m.in.: Weterańska Grupa Perkun, Gmina Radecznica oraz Wild Hogs ze Szczebrzeszyna. Organizację wydarzenia wsparli: Kebab „Alladyn” PPU „INWEX” Sp. z o.o. oraz „Klub Sobie Pan”. Honorowy Patronat sprawowali – Prezydent Miasta Zamość, Wójt Gminy Radecznica oraz Gmina Szczebrzeszyn.  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Kronika Tygodnia i Katolickie Radio Zamość.

Wszystkim motocyklistom życzymy bezpiecznych powrotów, szerokiej drogi i sprzyjającej pogody!

Zobacz całą trasę przejazdu motocyklistów >>kliknij<<