W poniedziałek 13 marca 2017 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek wręczał umowy na udzielenie dotacji Beneficjentom, których wnioski zostały najwyżej ocenione i uzyskały dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W spotkaniu uczestniczył m.in. Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak wraz ze Skarbnikiem Gminy Panem Jerzym Batorskim. Dla Gminy Radecznica na realizację zadania pn.”Budowa drogi gminnej Nr 110102L w miejscowości Zaburze” została przyznana dotacja celowa z budżetu państwa w wysokości 187.100,00 zł. Łączny kwalifikowany koszt realizacji w/w zadania wynosi 374.200,00 zł.