Muzyczny wieczór z okazji Dnia Kobiet – to hasło tegorocznych obchodów Dnia Kobiet w Gminie Radecznica. Święto Kobiet obchodzone co roku 8 marca zostało oficjalnie ustanowione w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. W tym roku w naszej gminie obchody Dnia Kobiet odbyły się 5 marca w remizie OSP w Radecznicy. We wspólnym świętowaniu wzięły udział panie z terenu całej gminy. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości Wójt Gminy Pan Edward Polak złożył wszystkim kobietom okolicznościowe życzenia.

Głównym punktem wieczoru był koncert w wykonaniu Trio Beethovenowskiego. Artyści podczas występu zaprezentowali znane i lubiane utwory następujących wykonawców: Seweryna Krajewskiego, Jana Kiepury, Grzegorza Turnaua, Jacoba Gade, Fryderyka Chopina, Carlosa Santany oraz Franza Lehara. Występ Trio muzycznego to nie jedyna atrakcja tego świątecznego wieczoru. Spotkanie umilił również występ męskiej grupy muzycznej z GCK w Radecznicy. Dalszą część wieczoru w miłej atmosferze świętowano przy słodkim poczęstunku.

Organizatorami tegorocznej uroczystości byli: Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy oraz Klub Kobiet Aktywnych z Radecznicy.

• 9aa
  • 9e