W niedzielę 7 stycznia na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Radecznicy odbył się Noworoczny Turniej Karate zorganizowany przez Zamojski Klub Karate Tradycyjnego. Współorganizatorami niedzielnego spotkania młodych sportowców była Gmina Radecznica, Gminne Centrum Kultury oraz Publiczne Gimnazjum w Radecznicy.

W tegorocznym turnieju wystartowali młodzi karatecy z sekcji zamiejscowych w Gorajcu i Radecznicy oraz zawodnicy trenujący w Akademii. Mimo siarczystego mrozu frekwencja dopisała. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w duchu sportu i dobrej zabawy, której nie zabrakło zarówno im jak i zgromadzonym widzom. Jedną z atrakcji niedzielnego turnieju było przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów.  Zawodników odwiedził  również Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, który wręczył zwycięzcom medale i puchary. Wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.