Orszak to tradycja obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego Świętem Trzech Króli.

W tym roku już po raz drugi ulicami Radecznicy przeszedł Orszak Trzech Króli, którego organizację w Radecznicy w 2016r. zapoczątkowali O. Zenon Burdak z Bazyliki Objawień Św. Antoniego oraz Wójt Gminy Pan Edward Polak. W piątek 6 stycznia Orszaki pod przewodnictwem Króli - Kacpra, Melchiora i Baltazara w towarzystwie zespołów śpiewaczych, społeczności szkolnej oraz Mieszkańców w stronę Bazyliki Objawień Świętego Antoniego w Radecznicy wyruszyły z trzech miejsc - afrykański z placu GS, azjatycki od strony Gaju Gruszczańskiego, europejski z placu przy Publicznym Gimnazjum w Radecznicy. W miejscu spotkania wszystkich Orszaków - na parkingu przy schodach wejściowych do Bazyliki zostały odegrane sceny biblijne, po czym cały Orszak udał się na spotkanie z Królem Herodem przy Kaplicy Świętego Franciszka.

Około godz. 14 Orszak przeszedł do Bazyliki, gdzie została odegrana scena pokłonu oraz odprawiona Msza Święta. Oprawę Mszy Świętej zapewnił Chór z Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy. W organizację tegorocznego Orszaku zaangażowani byli: Gmina Radecznica, Gminne Centrum Kultury w Radecznicy, Rada Sołecka Wsi Radecznica, Klasztor OO. Bernardynów, społeczność szkolna, stajnia ,,Emocja” z Gorajca-Zagrobli, Ochotnicze Straże Pożarne oraz Mieszkańcy Gminy.