Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen magii, radości i spotkań z bliskimi. W polskiej kulturze zakorzeniło się kilka zwyczajów związanych ze świętami. Najpiękniejszym jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem i  składania sobie życzeń przy wigilijnym stole. Wyrazem kultywowania tej pięknej tradycji są spotkania opłatkowe, które w tym tygodniu odbyły się w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej Gminy. Spotkaniom towarzyszyły kolędy, przedstawienia jasełkowe oraz świąteczne życzenia. W uroczystościach przygotowanych uczniów, rodziców i nauczycieli wziął udział Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak.

W czwartek w remizie OSP w Radecznicy na wspólnym spotkaniu opłatkowym spotkali się radni, sołtysi pracownicy urzędu, Biblioteki Publicznej, Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy, Kustosz Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy O. Marceli Gęśla oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach Ks. Julian Brzezicki. Po wspólnej modlitwie zebrani podzielili się opłatkiem. Wójt Gminy podsumował miniony rok, podziękował wszystkim za współpracę i pomoc w realizacji gminnych zadań, życząc jednocześnie, aby Nowy Rok był również owocny i pomyślny. Spotkanie zakończyło się skromnym poczęstunkiem.

• DSC03955
  • DSC03953