Spis stanu zwierząt gospodarskich . Każdy posiadacz zwierząt musi to zrobić do końca roku

Zgodnie z ustawą z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz.U. z 2015 r., poz. 1172 tj. ze zm.) oraz ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz.U. z 2016 r., poz. 1605) posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) zobowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada - co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia - spis powinien być dokonany również za 2016 r.

Ustalone podczas spisu: liczba i numery identyfikacyjne tych zwierząt należy umieścić w księgach rejestracji stad i przekazać Kierownikowi Biura Powiatowego w terminie 7 dni od dnia dokonania tego spisu.

Wypełniając Spis stanu stada (SSOK/12) należy:

1. Wypełnić Spis stanu stada oddzielnie dla każdego gatunku;
  2. W polu „Numer siedziby stada” należy wpisać numer siedziby stada, w której spis został przeprowadzony;
  3. Wskazać, którego gatunku zwierząt w danej siedzibie stada Spis dotyczy;
  4. Wypełnić pola wpisując numery zwierząt znakowanych indywidualnie (bydło/ owce/ kozy);
  5. W przypadku Spisu stanu stada dla gatunku świnie należy wpisać liczbę zwierząt oznakowanych przebywających w siedzibie stada na dzień dokonania Spisu.

Więcej info na stronie ARiMR >>kliknij<<