90 lat to znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania jubileuszu. W niedzielę 27 listopada 2016 roku jubileusz 90-lecia powstania świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Latyczynie.

Obchody Jubileuszu rozpoczęła o godz. 14-stej Msza Święta w intencji Strażaków w remizie OSP w Latyczynie. Mszy przewodniczył Gwardian Parafii Radecznica O. Marceli Gęśla. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Pan Edward Polak, który odczytał list gratulacyjny i złożył druhom życzenia. W uroczystości udział wzięli m.in. Komendant ZOGZ OSP RP Pan Jarosław Wachowicz, Sekretarz ZOGZ OSP RP Pan Stefan Maciąg oraz mieszkańcy Latyczyna. Jubileusz był także okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa.

Medale przyznano dla druhów:

• złoty: Jacka Flora oraz Mirosława Malinowskiego,
  • srebrny: Adama Chromiak, Jacka Malinowskiego, Janusza Malinowskiego, Łukasza Nawrockiego
  • brązowy: Mateusza Odrzywolskiego.

Uchwałą Prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznakę „Strażak Wzorowy” przyznano dla: Magdaleny Malinowskiej, Kamila Cieplaka, Rafała Kołtyś, Kamila Madeja, Marcina Oleszka.

Odznakę za wysługę lat w związku z Jubileuszem 90-lecia OSP Latyczyn przyznano dla druhów:

za 60 lat: Stanisława Paszko i Jana Wiktora

za 50 lat: Andrzeja Łukasika

za 40 lat: Józefa Bielaka, Bogdana Furmanka, Tadeusza Krukowskiego, Mirosława Malinowskiego, Aleksandra Szczepuch, Henryka Szczepuch, Zbigniewa Paszko.

za 30 lat: Stanisława Buszowskiego, Aleksandra Paszko

za 25 lat: Krzysztofa Nawrockiego

za 20 lat: Adama Chromiaka

za 15 lat: Edyty Nawrockiej, Jacka Malinowskiego, Piotra Malinowskiego, Tomasza Malinowskiego, Macieja Nastaja, Mikołaja Pastuszaka, Mirosława Wdowiaka

za 10 lat: Adama Chorzępy, Dariusza Kańkowskiego, Czesława Krawca, Janusza Malinowskiego, Pawła Myszaka, Łukasza Nawrockiego, Mateusza Odrzywolskiego, Marcina Oleszka

za 5 lat: Agaty Malinowskiej, Magdaleny Malinowskiej, Norberta Buszowskiego, Kamila Cieplaka, Rafała Kołtyś, Kamila Madeja, Krystiana Odrzywolskiego.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego w Radecznicy z dnia 10.03.2016 złotą Odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” przyznał dla druhów: Pawła Cypra, Łukasza Czuby, Tomasza Kołtyś, Krystiana Mameły, Adriana Skoczylasa, Piotra Szczepuch.

Strażakom składamy gratulacje. Życzymy by patron, Święty Florian, otaczał Was swoją opieką, a każdy dzień w służbie społeczeństwu był owocny w dalsze pomyślne przedsięwzięcia.