Andrzejki, to czas wróżb, przepowiedni i dobrej zabawy. W sobotę 26 listopada w sali OSP w Radecznicy obyły się gminne Andrzejki 2016. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka wsi Radecznica oraz Gminne Centrum Kultury.

Zabawa Andrzejkowa odbyła się dwu-etapowo. Najpierw brali w niej udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VI ze szkół z terenu naszej gminy, a następnie Gimnazjaliści.

Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. wróżby, zabawy  i tańce oraz wybór króla i królowej balu. Dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowano dyskotekę. Zabawa andrzejkowa wzbudziła w najmłodszych wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Mimo, że na wróżby andrzejkowe należy patrzeć z przymrużeniem oka i traktować jako zabawę, to z pewnością dzieci z niecierpliwością będą czekały na kolejną taką zabawę.