11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Bazylice Objawień Świętego Antoniego w Radecznicy rozpoczęły się od Mszy Św. za Ojczyznę pod przewodnictwem O. Marcelego Gęśli. W tegorocznych obchodach udział wzięli przedstawiciele samorządu na czele z Wójtem Gminy Panem Edwardem Polakiem oraz mieszkańcy gminy. Oprawę muzyczną liturgii przygotował Chór z Gminnego Centrum Kultury oraz Orkiestra Dęta Zaburze.

Niełatwą drogę do wolności przedstawili  uczestnikom obchodów uczniowie gimnazjum, poprzez montaż słowno-muzyczny przypominający wydarzenia, osoby i daty, które odegrały najważniejszą rolę w odzyskaniu niepodległości. Gimnazjaliści zaprezentowali także okolicznościowe wiersze, ukazując nie tylko umiejętności  recytatorskie, ale także wielką wrażliwość. Piątkowe uroczystości uświetnił występ Orkiestry Dętej Zaburze oraz zespołów ludowych z Mokregolipia i Zaburza. Gościem specjalnym koncertu był zastęp Zuchów ze Szkoły Podstawowej w Radecznicy „Wesoła Gromada”. Wiersz pt. „Kto Ty jesteś? Polak Mały” zebrał gromkie brawa, a same maluchy zachwyciły uczestników uroczystości. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach.