Turystyka, zabawa i profilaktyka - to cele rajdu rowerowego, który odbył się 24 lipca 2016 r. Niedzielny rajd to część projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” z Zakłodzia współfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Trasa rajdu wiodła od Zakłodzia przez Mokrelipie, Zaburze „Pożarki” i „Świniarki”, Dzielce, Podborcze, Zaburze „Zakręcie”, Latyczyn, Radecznicę i Gaj Gruszczański, aż do mety rajdu w miejscowości Zakłodzie. Rajdowicze pokonali trasę o łącznej długości ponad 25 km. W niedzielnym rajdzie udział wzięło 45 osób, m.in. dzieci, młodzież, mieszkańcy Zakłodzia i sąsiednich miejscowości, oraz Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak.

Na trasie przewodnicy opowiadali o mijanych obiektach i ciekawych miejscach. Po przejechaniu trasy w Zakłodziu na  rajdowiczów czekały dalsze atrakcje. Była pachnąca kiełbaska z grilla i inne łakocie dla dzieci. Po krótkim odpoczynku wielu uczestników przystąpiło do rozgrywek sportowych. Wśród konkurencji był m.in. bieg w workach, karmienie rodzica kisielem i wiele innych. Zabawom towarzyszyły okrzyki radości. Po uśmiechniętych buziach dzieci i rodziców widać, że tegoroczny rajd sprawił wszystkim wiele radości i stanowi motywację do organizacji kolejnego. Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” dziękuje wszystkim za udział w rajdzie.