Biłgoraj, dn. 13.07.2016

Gminy, Gminne Ośrodki Kultury

z obszaru

Lokalnej Grupy Działania ,,ZiemiaBiłgorajska”

Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Biłgorajska” pragnie zaprosić po dwie osoby z każdej gminy do udziału w warsztacie kulinarnym, będącym elementem projektu ,,Na Kresowym Szlaku Smaku” realizowanym w partnerstwie z LGD Ziemi Zamojskiej, LGD Ziemi Chełmskiej, LGD Nasze Roztocze, LGD Roztocze Tomaszowskie, LGD Lepsze Jutro oraz  LGD Poleska Dolina Bugu.

Warsztat jest skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców (restauratorzy, właściciele pensjonatów itp.), lokalnych producentów i  KGW. Podczas 8 godzinnych zajęć będą przygotowywane: zupa krem z kalafiora z pudrem brokułowym, kasza owocowa gryczana z polędwicą z jelenia i sosem żurawinowym oraz sernik z maliną i sosem lub galaretką z borówek. Nad wszystkim będzie czuwać dwóch kucharzy: Pani Sylwia Biały, finalistka ogólnopolskiej edycji programu ,,Piekielna Kuchnia”; Pan Artur Sulikowski, który swoje doświadczenie zdobywał w licznych francuskich restauracjach.

Warsztat odbędzie się dnia 25.07.2016 (poniedziałek) od godz. 9.00 w Restauracji Sitarska w Biłgoraju, ul. 3- go maja 21. Osoby chętne proszę zgłaszać do biura LGD ,,Ziemia Biłgorajska” (osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) do dnia 18.07.2016r.

Waldemar Sawastynowicz