W poniedziałek 20 czerwca 2016 r. bardzo liczna rzesza parafian, przyjaciół i sympatyków Ojca Zenona i Ojca Symforiana zgromadziła się o godz. 18 w Bazylice Objawień Św. Antoniego, aby uczestniczyć we Mszy Świętej dziękczynnej za 5 lat ich posługi w Radecznicy. Po Mszy Św. O. Zenon w imieniu swoim i O. Symforiana dziękował, że mógł przebywać, modlić się i pracować z tak wspaniałymi ludźmi. Słowa skierowane były do parafian oraz wszystkich, którzy przyczynili się do rozsławienia kultu Św. Antoniego, a także rozwoju Radecznicy, m. in. byłego Wójta Pana Gabriela Gąbki oraz obecnego Pana  Edwarda Polaka.

Tłum wiernych przed Bazyliką, warkot motocykli  oraz sygnały dźwiękowe wozów strażackich, licznie zebrani druhowie Strażacy, oczy mokre od łez mówiły same za siebie. W  tym wszystkim były też słowa pożegnania, podziękowania i uznania dla Ojców - Zenona Burdaka i Symforiana Rygla. To właśnie dzięki nim Radecznica na nowo ożyła. Mieliśmy szczęście być świadkami rozkwitu naszego Sanktuarium, naszej miejscowości i parafii. Radecznica przestała być kojarzona  ze Szpitalem Psychiatrycznym. Obecnie słysząc nazwę Radecznica mamy na myśli  cudowne miejsce uzdrowień i łask Świętego Antoniego. Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym objawił się Święty Antoni, a Kościół posiada dowody na okoliczność tych objawień. To właśnie Ci Ojcowie niemal w każdą niedzielę i uroczystości przypominali nam o tym. Największym ich osiągnięciem jest podniesienie Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy do rangi Bazyliki Mniejszej.

To historyczne wydarzenie świadczy o pracowitości Ojców Zenona i Symforiana, o ich umiłowaniu Świętego Antoniego, oddaniu się dla Niego i dla nas - ludzi tu mieszkających. Obecnie naszym zadaniem jest kultywowanie ich osiągnięć i dbanie o dalsze szerzenie kultu Świętego Antoniego.

Pięć lat posługi Ojców w Radecznicy to czas wyjątkowy i niepowtarzalny. Takimi właśnie są Ojcowie. Nigdy Ich nie zapomnimy, już na zawsze pozostaną w naszych sercach i  w sercach czcicieli Świętego Antoniego.

Z Bazyliki w uroczystej kolumnie samochodów strażackich przy dźwiękach klaksonów  Ojcowie wraz ze strażakami przejechali do remizy OSP, w której odbyła się dalsza część poniedziałkowego spotkania. Były przemówienia, podziękowania i życzenia. Został odczytany  list pożegnalny Wójta Gminy Pana Edwarda Polaka przygotowany na tę uroczystość. Jednostka OSP w Radecznicy wręczyła Ojcom statuetki Św. Floriana  oraz odznaczyła ich pamiątkowymi odznakami Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Były niekończące się wspomnienia, szczere rozmowy, uściski pożegnalne i łzy żalu. Najmłodsi uczestnicy spotkania nie odstępowali Ojców “na krok”. Dzieciaki kurczowo trzymały swoimi małymi rączkami habity, a gdy tylko nadarzyła się okazja, chciały być przez Ojców podnoszone i przytulane. Spotkanie trwało kilka godzin i było dopełnieniem  pięciu lat Ich owocnej pracy.