Gry i zabawy na wesoło, dmuchańce, balonowe zoo, to część atrakcji, z jakich można było skorzystać podczas festynu z okazji Dnia Dziecka pn. „Podaruj Dzieciom radość”, który odbył się 5 czerwca na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Radecznica, Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy” oraz Gminne Centrum Kultury w Radecznicy.

Podczas imprezy Animatorzy wolnego czasu przeprowadzili z dziećmi liczne zabawy i konkursy z nagrodami, które ożywiły atmosferę i wywołały sporo uśmiechu. Tego dnia również rozstrzygnięty został konkurs na logo Gminnego Centrum Kultury w Radecznicy. Wyłoniono 3 laureatów najlepszych prac, zostali nimi: Edyta Kruszyńska i Kacper Bielak ze Szkoły Podstawowej w Czarnymstoku oraz Paulina Nizioł ze Szkoły Podstawowej w Zaburzu. Ponadto imprezę umilił występ dziecięcej grupy artystycznej z GCK w Radecznicy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pokazy wielkich baniek mydlanych. Dużym zainteresowaniem cieszył się też kącik „malowania twarzy”, gdzie na buziach maluchów powstawały przeróżne rysunki.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy.