„Równość, aktywność, demokracja” pod takim hasłem w dniach 13-14 maja na warszawskim Torwarze odbył się VIII Kongres Kobiet.  Kongres Kobiet to wyjątkowa inicjatywa i ruch społeczny ponad wszelkimi podziałami w Polsce, który gromadzi kobiety o różnych poglądach, zawodach, pochodzących z różnych środowisk i stron Polski. Gminę Radecznica reprezentowała 28 osobowa grupa Kobiet m.in. członkinie Stowarzyszeń Przyjazna Wieś, Stąd Jesteśmy, zespołu Zaburzanki oraz Klubu Kobiet Aktywnych 60+. Wyjazd zorganizowała Prezes Stowarzyszenia Stąd Jesteśmy Pani Laura Sznitowska. Dzięki wsparciu Pana Edwarda Polaka - Wójta Gminy Radecznica, możliwe było pojawienie się na Kongresie w tak dużym składzie. Gmina ufundowała bowiem przejazd dla uczestniczek.

Na scenie, ale też w salach warsztatowych i w kuluarach spotkały się kobiety z całej Polski – z dużych miast i małych wiosek z Polski, ale też z zagranicy (m.in. z Białorusi, Austrii, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Węgier). Każda uczestniczka mogła znaleźć w programie coś dla siebie, coś, co ją szczególnie interesuje, bo tematy rozmów były bardzo różnorodne. W tym roku na Kongresie poruszane były sprawy społeczne, międzynarodowe, mówiono m.in. o przedsiębiorczości, innowacyjności, edukacji, zdrowiu, ekologii, nowych technologiach, rozwoju osobistym i duchowym. Efektem kongresu jest otwarcie kobiet na dialog i włączanie pań z mniejszych miejscowości, takich jak Radecznica w aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.