Stało się już tradycją, że każdego roku w miesiącu maju druhowie podążają na Jasną Górę Lubelszczyzny by podziękować za szczęśliwie przeżyty rok, jednocześnie prosząc Pana Boga, za pośrednictwem swojego patrona św. Floriana o dalszą opiekę w trudnej i niebezpiecznej służbie dla dobra drugiego człowieka.

W niedzielę 29 maja 2016 r. druhowie z Gmin: Radecznica, Frampol, Sułów i Turobin przybyli do Radecznicy, aby wziąć udział w IV Pielgrzymce Strażaków zorganizowanej przez OO. Bernardynów. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu jednostek straży pożarnej i zgromadzonych gości na czele z Orkiestrą Dętą z placu za Urzędem Gminy do Bazyliki Objawień Świętego Antoniego. O godz. 12 w intencji wszystkich strażaków została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Kustosz O. Kazimierz Kowalski. Słowo Boże wygłosił Dyrektor Katolickiego Radia Zamość Ks. Krystian Bordzań.

Następnie Druhowie przeszli na plac za Urząd Gminy. Komendant Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Radecznicy Pan Jarosław Wachowicz podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na gorący posiłek ufundowany przez Wójta Gminy Radecznica.