Wójta Gminy Radecznica

z dnia 20 maja 2016 r.

o przetargu nieograniczonym w formie  aukcji - ustnej licytacji na sprzedaż samochodu osobowego będącego  własnością  Urzędu Gminy w  Radecznicy.

1. Nazwa i siedziba jednostki – Urząd Gminy w  Radecznicy, 22-463  Radecznica ul. B. Prusa 21, tel.84 6818001, fax: 84 6818041, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Przedmiot przetargu:

• Marka i typ pojazdu -  samochód osobowy Ford Transit z  hakiem
  • Numer rejestracyjny -  LZA 08569
  • Rok produkcji - 1998
  • Cena wywoławcza – 1.600 zl.
  • Numer identyfikacyjny -  WF0HXXGBVHWS16920
  • Nr karty pojazdu -  AAA9028377
  • Pojemność silnika – 2496 cm3
  • Rodzaj silnika  - diesel
  • Liczba miejsc siedzących – 9
  • Przebieg kilometrów – 278344
  • Badania techniczne – pojazd nie posiada aktualnego badania technicznego od 07.11.2015r.
  • Informacje dodatkowe: samochód wyposażony w hak

3. Termin  i miejsce przetargu:

Przetarg odbędzie się w dniu  06 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy w  Radecznicy przy ul. B. Prusa 21 w sali nr 1  (świetlica).

4. Warunki przystąpienia do przetargu – licytacji:

1) wniesienie wadium w wysokości 100 zł.( wyłącznie w pieniądzu) najpóźniej w dniu przetargu do godz. 8:30  na konto 80 9632 0006 2002 1600 0055 0009 i złożenia oświadczenia (wzór w załączeniu), że:

1. przystępujący do przetargu zapoznał się  ze stanem technicznym samochodu Ford Transit będącego przedmiotem przetargu i nie wnosi w tym zakresie zastrzeżeń,
  2. jest świadomy, że samochód Ford Transit będący przedmiotem przetargu jest niesprawny technicznie i nie posiada ważnych badań  dopuszczających pojazd do ruchu na drogach publicznych,
  3. na mocy umowy sprzedaży strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu wszelkich wad fizycznych i technicznych  z tytułu gwarancji lub rękojmi za wady pojazdu będącego przedmiotem przetargu.

2) wadium złożone przez nabywcę zalicza się  na poczet ceny,

3) wadium złożone przez oferentów których oferta nie została wybrana lub odrzucona zwraca się w  terminie  7 dni, odpowiednio  od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty,

4) wadium nie podlega zwrotowi  w przypadku gdy oferent, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy,

5. Termin i miejsce w którym można oglądać   sprzedawany samochód.

Samochód można oglądać w miejscu  wskazanym przez przedstawiciela OSP Podborcze po uprzednim uzgodnieniu  z nim terminu- nr telefonu  511 664 889  lub 609 240 458.

6. Sposób przeprowadzenia  przetargu:

1) Przewodniczący komisji otwiera przetarg poprzez podanie ceny wywoławczej.

2) Przetarg przeprowadzony będzie w formie licytacji odbywającej się w górę poprzez postąpienie. Przetarg będzie ważny jeżeli nastąpi jedno postąpienie.

3) Postąpienie w licytacji wynosi  nie mniej niż 20,- zł. i nie więcej niż 100,- zł.

4) Zaoferowana cena przestaje obowiązywać, gdy inny oferent  podczas licytacji przed ustaniem postąpień zaoferował wyższą cenę.

5) Po ustaniu postąpień i trzykrotnym wywołaniu osiągniętej ceny, przedmiot przetargu uważa się za sprzedany.

6) Nabywcą zostaje oferent, który w licytacji zaoferował najwyższą cenę zakupu przedmiotu przetargu.

7) Przewodniczący zamyka przetarg i ogłasza imię i nazwisko lub nazwę firmy która przetarg wygrała oraz oferowaną cenę.

8) Uczestnik wyłoniony w przetargu zostanie zaproszony do podpisania umowy w Urzędzie Gminy Radecznica w terminie określonym przez sprzedającego.

7.  Inne informacje:

1) Oferent - nabywca w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia przetargu jest zobowiązany zapłacić cenę  nabycia  samochodu po uwzględnieniu wpłaconego wadium.

2) Wydanie  przedmiotu sprzedaży nabywcy nastąpi  po zapłaceniu ceny nabycia i zawarciu umowy (wzór w załączeniu).

8. Wójt Gminy Radecznica zastrzega sobie prawo  do  unieważnienia  lub odwołania przetargu  bez podania przyczyny.

Załączniki: