Tegoroczne Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu. Po sumie nastąpiło poświęcenie i przekazanie samochodów strażackich dla OSP z Gorajca-Zastawie, Gorajca-Zagroble oraz Podborcza. Uroczystego przekazania dokonali: Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Radecznica Panem Krzysztofem Kłodnickim.

Część oficjalna uroczystości odbyła się na placu przy strażnicy OSP w Dzielcach. W święcie uczestniczyli druhowie z Gminy Radecznica, mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Komendę Miejską PSP w Zamościu reprezentował Z-ca dowódcy JRG w Szczebrzeszynie kpt. Dominik Kukułowicz.

Dzień Strażaka to czas, kiedy mamy okazję podziękować im za całoroczny trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym, dlatego zasłużonym Druhom wręczono medale, odznaczenia oraz dyplomy. Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP medalem ”Za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

• złotym: Harkot Stanisław oraz Kruk Mieczysław
  • srebrnym: Koczuła Jan, Koczuła Wiesław, Małysz Edward, Dziwota Edward, Szczepanek Sławomir, Osman Mariusz oraz Kwapisz Grzegorz
  • brązowym: Piwowarek Piotr, Rak Marek, Rak Andrzej, Olech Bogdan, Szczepanek Andrzej, Marzec Stanisław, Chołota Wojciech.

Odznakę „Strażak Wzorowy” przyznano dla: Janusza Ładosza, Tomasza Krukowskiego, Marka Krukowskiego, Tomasza Marca, Michała Odrzywolskiego, Tomasza Wypych oraz Jarosława Odrzywolskiego z OSP w Dzielcach.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego w Radecznicy odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” odznaczeni zostali członkowie Młodzieżowej Drużyny OSP z Wólki Czarnostockiej:

• Złotą odznaką: Cielica Adrian, Czok Bartłomiej, Lipiński Paweł, Kukiełka Paweł, Rudy Damian, Socha Emil
  • Srebrną: Harkot Michał, Grzywna Mateusz, Cielica Dawid
  • Brązową - Rapa Daniel

Dla Józefa Tetlaka, Tadeusza Raka i Józefa Biziora organizatorzy przygotowali dyplomy.

Swoim występem uroczystość uświetniła Strażacka Orkiestra Dęta Zaburze. Na scenie zaprezentowały się: Zespół Iskierki z GOK w Nieliszu, Zaburzanki, Zespół Fermata z Telatyna, Zespół wokalny z Goraja oraz Andrzejkowe Nutki z Mokregolipia. Dla młodszych uczestników Panie z GCK w Radecznicy przygotowały konkursy - plastyczny i literacki o tematyce strażackiej. Ponadto na dzieci czekał również dmuchany plac zabaw. Dla wszystkich przybyłych organizatorzy przygotowali pyszną grochówkę. Niedzielne uroczystości zakończyła zabawa z zespołem Pryzmat.