1 maja w Skansenie w Zaburzu w Galerii “Obora” odbył się wernisaż wystawy prac właściciela Skansenu Pana Bogdana Mameły. Artysta stworzył obrazy ze słomy przedstawiające stacje Drogi Krzyżowej. Pan Bogdan jest człowiekiem pełnym pasji i zapału – z pewnością nie słomianego. Wykonanie obrazu ze słomy wymaga zarówno wiele wyobraźni oraz cierpliwości, bo tworzywo jest kruche i łamliwe. Dzięki wytrwałości i precyzyjnej pracy powstały obrazy zasługujące na uwagę  i podziw. Na wernisażu zgromadzili się znajomi, sympatycy, przyjaciele oraz rodzina Autora. Otwarcia wystawy dokonała Pani Justyna Górniak-Mameła żona Pana Bogdana i współwłaścicielka Skansenu. Podczas wystawy goście zwiedzali  cały Skansen, podziwiali widoki z „Zaburskiego Kopca” oraz próbowali smakołyków przygotowanych przez właścicieli.

Skansen Zaburze powstał w 2007 roku. Zlokalizowany jest w okolicach Radecznicy na wzgórzach Roztocza. Aktualnie w skansenie znajdują się: pomnik przyrody- 300 letniej lipy, chałupa oraz kuchnia letnia, zagroda na planie kwadratu, zagroda dla koni, ścieżka spacerowa, punkt widokowy, Kopiec Zaburski, Bożonarodzeniowa szopka i dwie małe piwniczki. Skansen  bogaty jest w liczne eksponaty związane z życiem mieszkańców na wsi. Przypomina o tradycjach  polskich rodzin, ich zwyczajach i obrzędach. Niezwykłość codziennego życia wsi kryje się w poszczególnych eksponatach, które przedstawiają ciekawe i niezwykłe losy ludzi. Obok ekspozycji stałych skansen organizuje wystawy czasowe, imprezy patriotyczne, pokazy zanikających rzemiosł, imprezy kulturalne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia!

Zapraszamy także do galerii zdjęć Skansenu Zaburze