Stało się już tradycją, że każdy sezon motocykliści rozpoczynają i kończą pielgrzymką do Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy. Zlot ma szczególne znaczenie. Jest traktowany nie tylko jako doroczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego, ale również coroczna motocyklowa pielgrzymka i święcenie motocykli o Boże Błogosławieństwo w codziennym życiu, oraz na drodze podczas bezpiecznej, bezwypadkowej jazdy. W minioną sobotę 23 kwietnia miłośnicy jednośladów spotkali się na Rynku Wielkim w Zamościu, aby zainaugurować rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Dla moto fanów organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Uczestnicy mogli podziwiać stare, odrestaurowane motocykle, były występy zespołów, pokazy, a także zbiórka krwi. Około godz. 17 kolumna motocyklistów w asyście Policji wyruszyła w stronę Radecznicy zahaczając o Szczebrzeszyn, gdzie zaplanowano m.in. wystawę zabytków, konkurs Relikty PRL oraz zwiedzanie zamojskiej cerkwi. Kolumna złożona z ponad setki motocykli robiła wielkie wrażenie na całej trasie przejazdu.  Wieczorem fani dwóch kółek dotarli do Radecznicy. Tu zabawę uwieńczyło ognisko z kiełbaskami, licytacja charytatywna oraz występy zespołów.

W niedzielę o godz. 12 w Bazylice Św. Antoniego w intencji Motocyklistów została odprawiona uroczysta Msza Święta. Plac przy Bazylice wypełnił się różnego typu motocyklami. Po Mszy Św. nastąpiło uroczyste poświęcenie jednośladów. Tradycyjnie po zakończonym nabożeństwie motocykliści udali się na plac za Urząd Gminy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Weterańska Grupa Perkun i OO. Bernardyni, Honorowy Patronat sprawowali – Prezydent Miasta Zamość oraz Wójt Gminy Radecznica. Pyszności kulinarne przygotowało Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy” i Klub Kobiet Aktywnych 60+.

Wszystkim motocyklistom życzymy bezpiecznych powrotów, szerokiej drogi i sprzyjającej pogody!

Zapraszamy także do galerii zdjęć wykonanych przez Nowy Kurier Zamojski >>kliknij tutaj<<