Historia, przygoda i przyroda w jednym, tak przebiegał zorganizowany w minioną niedzielę Wiosenny Rajd Pieszy. W rajdzie uczestniczyło około 65 osób, wśród których byli także mieszkańcy sąsiednich gmin: Sułów i Szczebrzeszyn.  To już druga piesza wędrówka zorganizowana przez Wójta Gminy Radecznica. Komandorami rajdu byli pasjonaci przyrody i zapaleni sportowcy z Naszej Gminy – Pan Stanisław Paszko i Pan Marek Komornik, którzy podczas rajdu opowiadali uczestnikom o historii  i walorach przyrodniczych przemierzanej trasy. Tym razem start i metę rajdu organizatorzy wyznaczyli w Czarnymstoku. Trasa rajdu o długości około 11 km prowadziła malowniczymi piaszczystymi ścieżkami leśnymi przez teren trzech gmin: Radecznica, Tereszpol i Biłgoraj. W południowo – zachodniej części Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się Bagno Tałandy. Torfowisko wysokie zasługujące na szczególną uwagę ze względu na unikalne walory krajobrazowe. Otoczone jest wałami wydmowymi wznoszącymi nawet 6 m ponad poziom torfowiska. Swoje źródło ma tu rzeka „Gorajec”.

Słoneczna pogoda sprzyjała niedzielnym wędrówkom. Piechurzy na metę usytuowaną na skraju Lasu Borczyna dotarli przed godz. 16. Biorąc pod uwagę dystans wielkie brawa należą się wszystkim rajdowiczom, a w szczególności najmłodszym dzieciakom, które dały radę. Na zakończenie wędrówki na uczestników czekało ognisko i pieczone kiełbaski.