W czwartek 7 kwietnia 2016 roku na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Radecznicy, odbył się Turniej piłki ręcznej o puchar Wójta Gminy Radecznica. W turnieju udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów z naszej Gminy. Zebranych przywitała pani Dyrektor Hanna Nowak, życząc wszystkim dobrej zabawy. Drużyny dopingowane przez uczniów poszczególnych szkół oraz opiekunów walczyły z dużym zaangażowaniem i poświęceniem. Każda ze szkół zaprezentowała się znakomicie. Wśród Szkół Podstawowych zwyciężyły dziewczyny ze SP w Radecznicy oraz chłopcy ze SP w Czarnymstoku. W rywalizacji gimnazjalistów zwyciężyły dziewczyny z Gimnazjum w Radecznicy oraz chłopcy z Gimnazjum w Gorajcu. Po zakończonym spotkaniu pamiątkowe puchary wręczył Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!