Koło Łowieckie „Cietrzew” nr 78 w Szczebrzeszynie informuje, że ulegają zmianie dane adresowe, pod które poszkodowani rolnicy powinni zgłaszać szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną. Obecnie zgłoszenia przyjmowane są w Szczebrzeszynie, ul. Cmentarna 30A. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Romanowski. Dodatkowe wyjaśnienia można uzyskać pod numerem telefonu 606-396-526.

Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i plonach rolnych z dnia 8 marca 2010 roku (Dz.U. Nr 45, poz. 272), zgłoszenia szkód wyrządzonych przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny winny być zgłoszone na piśmie w terminie trzech dni od ich stwierdzenia. Z uwagi na to, że odstrzał łosi obejmuje moratorium, szkody wyrządzane przez te zwierzęta nie są szacowane przez Koła Łowieckie.

Granice obwodów łowieckich i ich opis zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Przepisy dotyczące szacowania szkód łowieckich zamieszczone są na stronie internetowej pod adresem www.cietrzew78.pl