Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym to obchodzimy pamiątkę Męki Pańskiej w oczekiwaniu na Święto Zmartwychwstania. Święcone w tym dniu gałązki palmowe symbolizują uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. W sposób szczególny tradycje niedzieli palmowej były obchodzone w Radecznicy.

O godzinie 11:15 po poświęceniu palm z placu za Urzędem Gminy wyruszyła uroczysta procesja do Bazyliki Świętego Antoniego. W procesji jadącemu na osiołku Jezusowi towarzyszyły dzieci niosące gałązki palmowe. W Bazylice została odprawiona uroczysta Msza Święta w czasie której odśpiewano Mękę Pańską.

Po Mszy nastąpiło rozstrzygnięcie I Regionalnego Konkursu Palm. Zwycięzcą konkursu okazał się Kacper Kondrat z Rzeszowa. W nagrodę za najwyższą, mierzącą 18 metrów palmę otrzymał telewizor plazmowy. Nagrodę przekazał na rzecz Domu Dziecka w Łabuniach. Fundatorem telewizora byli Państwo Wachowie z Frampola.

Drugie miejsce zajęły ex aequo Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Stąd Jesteśmy" w Radecznicy i Klub Kobiet Aktywnych oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dzielcach. Nagrodą za II miejsce były laptopy ufundowane przez Wójta Gminy Radecznica Pana Edwarda Polaka oraz Panią Zofię Wach. Rower górski ufundowany przez Klasztor O.O. Bernardynów trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie za zajęcie III miejsca.

Obchodom towarzyszył kiermasz wielkanocnych wyrobów rękodzielniczych oraz poczęstunek zebranych żurkiem wielkanocnym. Inicjatorami wydarzenia byli O.O. Bernardyni.

Zapraszamy także do galerii zdjęć LuxFoto

oraz Nowego Kuriera Zamojskiego