Radecznica, dnia 10 marca 2016 r.

Informacja

o rozpoczęciu wizji lokalnych przed przystąpieniem do wykonywania dokumentacji projektowych na montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów c.o. opalanych biomasą na posesjach prywatnych zlokalizowanych na terenie Gminy Radecznica w ramach projektów unijnych.

Wójt Gminy Radecznica informuje, że od dnia 14 marca 2016r. rozpocznie się wizja lokalna wszystkich posesji zgłoszonych do udziału w projektach o nazwie ,,Montaż  instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Radecznica” oraz ,,Montaż  kotłów c.o. opalanych biomasą na terenie Gminy Radecznica”.

O dofinansowanie tych projektów Gmina Radecznica będzie się ubiegać w ramach działania 4.1 o nazwie ,,Wsparcie wykorzystania OZE” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Wizji lokalnej dokonają przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej, czyli firmy ,,GreenProject Łukasz Chłąd”, ul. Kłobucka 31, 42 – 125 Gruszewnia.

Zadaniem wykonawcy dokumentacji projektowej podczas wizji lokalnej jest:

1. ocenić uwarunkowania techniczne dla każdej lokalizacji instalacji fotowoltaicznej i dla każdego kotła c.o. opalanego biomasą,
  2. ustalić miejsce montażu  instalacji  fotowoltaicznej wraz z miejscem jej włączenia do wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku,
  3. ustalić miejsce montażu  kotła c.o. wraz z miejscem jego wpięcia do wewnętrznych instalacji budynku: c.o., c.w.u., wodociągowej i elektrycznej,
  4. uzyskać akceptację właściciela nieruchomości w tym zakresie.

Wszyscy przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej będą posiadać odpowiednie zaświadczenia wystawione przez Wójta Gminy Radecznica o uprawnieniu do wykonywania wizji lokalnej i jej zakresu.