Radecznica, dnia 25 lutego 2016 r.

K O M U N I K A T

Wójt Gminy Radecznica informuje, że przedstawiciele firmy ,,AdMat – Eko Martyna Piecuch”, na zlecenie Gminy Radecznica przygotowują dokumentację do wykonania instalacji kolektorów słonecznych w ramach projektu o nazwie ,,Montaż kolektorów słonecznych na terenie Gminy Radecznica”. Począwszy od 25 lutego br. będą sukcesywnie przeprowadzać inwentaryzację w budynkach mieszkalnych zgłoszonych do projektu.

W związku z tymi pracami podajemy następujące informacje:

1. Wizytacje będą przeprowadzać osoby posiadające identyfikatory firmowe i pisemne upoważnienie Gminy Radecznica.
  2. W trakcie wizyty nie będą pobierane żadne opłaty.
  3. Nie będą zawierane żadne umowy ani zobowiązania. Jedynym sporządzanym dokumentem będzie protokół uzgodnień na bazie którego wykonana zostanie dokumentacja techniczna. Podpisanie przez właściciela nieruchomości wymienionego protokołu uważa się za akceptację zaproponowanych rozwiązań technicznych. Odmowa podpisu oznaczać będzie rezygnację z udziału w projekcie.
  4. Wizytacją będą objęte nieruchomości zamieszkałe przez co najmniej 2 osoby (zgodnie z deklaracjami „śmieciowymi”) i nie posiadające zaległości wobec Gminy. Pozostałe zgłoszone nieruchomości będą rozpatrywane w miarę wolnej mocy do wyczerpania limitu 2 MW na projekt.
  5. W przypadku braku numeru na nieruchomości prosimy o jego wywieszenie na kartce umieszczonej na ogrodzeniu lub w widocznym z ulicy oknie.
  6. Należy uporządkować kotłownię w sposób umożliwiający dojście i jej obejrzenie.
  7. W niektórych sytuacjach w celu dokonania oględzin połaci dachowych należy zapewnić dostęp także na strych.
  8. Prosimy również o zamykanie psów
  9. Audytorzy będą pracować od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00.
  10. W przypadku nieobecności właściciela w domu w celu umówienia wizyty audytorzy będą kontaktować się telefonicznie w godzinach 18.00 – 21.30.
  11. Brak możliwości przeprowadzenia wizytacji wyklucza przystąpienie do programu.