Radecznica, dnia 23 lutego 2016 r.

Informacja

o rozpoczęciu wizji lokalnych przed przystąpieniem do wykonywania dokumentacji projektowych na montaż kolektorów słonecznych na posesjach prywatnych zlokalizowanych na terenie Gminy Radecznica w ramach projektu o nazwie ,,Montaż  kolektorów słonecznych na terenie Gminy Radecznica”.

Wójt Gminy Radecznica informuje, że od dnia 23 lutego 2016r. rozpocznie się wizja lokalna wszystkich posesji zgłoszonych do udziału w projekcie o nazwie ,,Montaż  kolektorów słonecznych na terenie Gminy Radecznica” i polegającym na montażu kolektorów słonecznych na posesjach prywatnych.

O dofinansowanie tego projektu Gmina Radecznica będzie się ubiegać w ramach działania 4.1 o nazwie ,,Wsparcie wykorzystania OZE” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Wizji lokalnej dokonają przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej, czyli firmy ,,AdMat –Eko Martyna Piecuch”, ul. Prusa 36, 42 – 256 Olsztyn.

Zadaniem wykonawcy dokumentacji projektowej podczas wizji lokalnej jest:

1. ocenić uwarunkowania techniczne dla każdej lokalizacji instalacji kolektorów słonecznych,
  2. ustalić miejsce montażu  instalacji kolektorów słonecznych wraz z miejscem jej włączenia do wewnętrznych instalacji budynku: c.w.u., wodociągowej i elektrycznej oraz uzyskać akceptację właściciela nieruchomości w tym zakresie.

Wszyscy przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej będą posiadać odpowiednie zaświadczenia wystawione przez Wójta Gminy Radecznica o uprawnieniu do wykonywania wizji lokalnej i jej zakresu.