W słoneczną niedzielę 14 lutego odbył się zorganizowany przez Wójta Gminy Radecznica Rajd Pieszy. Start i meta rajdu  została wyznaczona w miejscowości Trzęsiny – położonej na skraju Puszczy Solskiej na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. W Trzęsinach znajduje się drewniany Kościółek, niegdyś cerkiew prawosławna z początku XX w., p.w. Św. Jana Chrzciciela.

Liczna 37 osobowa grupa o godz. 1130 wyruszyła w drogę spod źródełka, przy którym zachowała się osiemnastowieczna drewniana kapliczka Św. Antoniego. Przewodnikami byli miłośnicy historii i zapaleni sportowcy z Naszej Gminy - Pan Stanisław Paszko i Pan Marek Komornik, którzy podczas rajdu opowiadali uczestnikom o walorach i historii przemierzanej trasy.

Tego dnia pogoda dopisała. Na trasie o długości około 6 km wiodącej malowniczymi piaszczystymi ścieżki leśnymi czekało klika atrakcji, m.in. punkt z widokiem na Żelebsko w Gminie Biłgoraj. Przez kilkaset lat funkcjonowały tu kamieniołomy, po których dziś pozostały jedynie nieczynne wyrobiska. W wiosce produkowano wapno magnezowe, a do niedawna lokalne koło łowieckie prowadziło tu hodowlę danieli i muflonów. Po zakończonej trasie na uczestników rajdu czekało ognisko z kiełbaskami. Dotlenieni, wypoczęci, syci,  i zadowoleni piechurzy  z niecierpliwością czekają na następny rajd.