Radecznica, dnia 12 lutego 2016 r.

dotycząca montażu kotłów centralnego ogrzewania opalanych biomasą

Urząd Gminy w Radecznicy informuje wszystkich Mieszkańców Gminy, którzy złożyli deklaracje udziału w projekcie o nazwie ,,Montaż kotłów centralnego ogrzewania opalanych biomasą na terenie Gminy Radecznica”, o nowych wytycznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie dotyczących kosztów kwalifikowalnych montażu kotłów c.o. w ramach działania 4.1 „Wsparcie wykorzystania OZE” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

W dniu 08 lutego 2016r. wpłynęła informacja Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, że:

1. koszt montażu wkładu kominowego nie może być kosztem kwalifikowalnym i nie będzie podlegał refundacji ze środków unijnych. W poprzednim programowaniu unijnym na lata 2007 – 2013 ten koszt był refundowany,
  2. w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym można zamontować kocioł c.o. opalany biomasą pod warunkiem, że budynek zostanie oddany do użytkowania w takim terminie, aby umożliwić osiągnięcie zakładanych w projekcie wskaźników. Praktycznie do dnia zakończenia projektu, czyli najpóźniej do dnia 31 października 2018r. wybudowany dom musi być zamieszkały.