W poniedziałek 1 lutego w świetlicy OSP w Radecznicy  odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Radecznica dotyczące odnawialnych źródeł energii, które cieszyło się dużym zainteresowaniem Mieszkańców Naszej Gminy.

Podczas spotkania eksperci w dziedzinie OZE – przedstawiciele firmy FreeVolt Sp. z o.o. z Bydgoszczy oraz ,,ECO-TEAM” Sp. z o.o. z Częstochowy omówili zagadnienia dotyczące działania, produkcji, montażu i eksploatacji instalacji wykorzystujących  odnawialne źródła energii.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się m.in. na temat zasad działania ogniw fotowoltaicznych, zalet i wad ich zastosowania oraz wszelkich zawiłości związanych z ich montażem i eksploatacją. Były również poruszane aspekty związane z montażem kolektorów słonecznych oraz kotłów c.o. opalanych biomasą.

Gmina Radecznica ma zamiar ubiegać się o środki finansowe na montaż odnawialnych źródeł energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dlatego też podczas spotkania zostały przedstawione nowe wytyczne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie dotyczące zasad finansowania montażu tych instalacji w ramach działania 4.1 „Wsparcie wykorzystania OZE”.