We wtorek 19 stycznia w Hotelu „Marina” w Nieliszu odbył się Sąsiedzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Narodziła nam się dobroć”. Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu.

Konkurs został rozegrany z podziałem na 4 kategorie wiekowe:

Kategoria I – klasa I-III szkoły podstawowej,

Kategoria II – klasa IV-VI szkoły podstawowej,

Kategoria III – gimnazjum i liceum

Kategoria IV – dorośli.

W kategorii dorośli w konkursie udział wzięło  13 zespołów i 6 solistów z Gmin: Łabunie, Radecznica, Nielisz, Stary Zamość, Turobin i Zamość. Naszą Gminę reprezentował Zespół Andrzejkowe Nutki. Wykonawcy przygotowali bogaty repertuar kolęd i pastorałek, zarówno tych najbardziej znanych, jak i mniej popularnych. W IV kategorii wiekowej I miejscem i Tytułem Laureata Komisja Konkursowa nagrodziła dwa zespoły: Andrzejkowe Nutki z Mokregolipia i Chór Seniorów z Gminy Nielisz. Nagroda specjalna została przyznana dla Chóru Konsonans, natomiast wyróżnienie otrzymały: Zespół Udryczanki z Gminy Stary Zamość oraz Duet „One” z Gminy Łabunie.  Z grupy solistów Tytuł Laureata zdobyła Jolanta Łapińska, wyróżnienie Komisja przyznała Annie Biłant.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!