W niedzielę 3 stycznia do Radecznicy z trzech stron świata w towarzystwie zespołów śpiewaczych, Orkiestry Dętej Zaburze, społeczności szkolnej oraz mieszkańców przybył Orszak Trzech Króli. Orszak afrykański wyruszył ze Szkoły Podstawowej w Zaburzu, azjatycki przywędrował z Mokregolipia, a europejski z ulicy Ludowej. Około godz. 12:30 Trzej Mędrcy dotarli do Radecznicy, na miejsce inscenizacji jasełek. Następnie Orszak wyruszył w kierunku Bazyliki Świętego Antoniego. Na trasie przejścia przed Urzędem Gminy doszło do spotkania Mędrców z Król Herodem. Orszak przeszedł na plac przed Kaplicę Świętego Franciszka, tam w szopce na krużgankach została odegrana scena pokłonu. Na zakończenie Orszaku dokonano poświęcenia kredy i kadzidła. Z uwagi na mroźną pogodę Msza Święta została odprawiona w Bazylice.

Organizatorami i pomysłodawcami tegorocznego orszaku byli Ojcowie Bernardyni z Bazyliki Świętego Antoniego w Radecznicy oraz Wójt Gminy Radecznica.
W organizację Orszaku zaangażowani byli mieszkańcy, społeczność szkolna, Ochotnicze Straże Pożarne oraz lokalne Stowarzyszenia.