W polskiej kulturze zakorzeniło się kilka zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Tym najpiękniejszym jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem i  składania sobie życzeń przy wigilijnym stole. Wyrazem kultywowania tej pięknej tradycji są spotkania opłatkowe, które w tym tygodniu odbyły się w szkołach zlokalizowanych na terenie Naszej Gminy. Nie zabrakło kolęd, przedstawień jasełkowych oraz świątecznych życzeń. W przygotowanych przez uczniów i nauczycieli uroczystościach wziął udział Wójt Gminy Radecznica.

Również w środę 23 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli pracownicy Urzędu oraz Biblioteki Publicznej. Zaproszenie na spotkanie przyjął O. Zenon Burdak. Po wspólnej modlitwie zebrani podzielili się opłatkiem. Wójt Gminy –  Pan Edward Polak podsumował miniony rok, podziękował wszystkim za współpracę i pomoc w realizacji gminnych zadań, życząc jednocześnie, aby Nowy Rok był również owocny i pomyślny. Spotkanie zakończyło się skromnym poczęstunkiem.