4 listopada 2015 r. w Zaburzu świętowano 20-rocznicę nadania Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Uroczyste obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu. Liturgii przewodniczył Ks. bp Mariusz Leszczyński. Po Mszy Świętej Uczniowie zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny.

Dalsza cześć obchodów odbyła się w świetlicy OSP w Zaburzu. W uroczystości udział wzięli m.in. Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, Radni Rady Gminy Radecznica z Przewodniczącym Panem Sławomirem Dubajem oraz 10 delegacji ze Szkół należących do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Pani Dyrektor Stefania Kurek przywitała wszystkich przybyłych  gości, podziękowała za przybycie, wkład włożony w przygotowanie uroczystości oraz przybliżyła historię Szkoły, która imię tego wielkiego Polaka przyjęła w 1995 r.  Inicjatorami  byli:  ówczesny dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaburzu - Pan  Stanisław Smarkala, proboszcz parafii Mokrelipie - ks. Henryk Stec, rodzice,  nauczyciele i pracownicy szkoły. Wówczas w  uroczystości nadania zaszczytnego imienia uczestniczył ks. biskup  Jan Śrutwa, który przewodniczył liturgii oraz  dokonał poświęcenia sztandaru i tablicy  pamiątkowej znajdującej się w szkolnej świetlicy. Szkoła Podstawowa w Zaburzu była trzecią w kolejności w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, która przyjęła imię Jana Pawła II. Co roku  uroczystości rocznicowe związane z Patronem Szkoły Janem Pawłem II zajmują ważne miejsce w kalendarzu  nie tylko społeczności szkolnej, ale również Wsi, Parafii i całej Gminy. Każdy Jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem. Jest też okazja do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań. Skłania również do refleksji, wspomnień i przemyśleń… W ciągu ostatnich dwudziestu lat Szkoła podejmowała różne inicjatywy ku czci swojego Patrona. W czasie pontyfikatu Jana Pawła Uczniowie prowadzili korespondencję ze Stolicą Apostolską, na wszystkie listy otrzymali odpowiedzi z Watykanu. W 2006 roku, dzięki pracy i zaangażowaniu rodziców, m. in. Państwa Kurków przed budynkiem szkoły stanął kamienny obelisk – pomnik. Później zmieniono na nim tablicę upamiętniającą postać Jana Pawła II oraz Jego wizerunek. W 2007 r. przed szkołą został posadzony Papieski Dąb, który osiągnął już pokaźne rozmiary.

Nie sposób przecenić roli jaką pełni szkoła w życiu młodego człowieka, jak duży trud i zaangażowanie wkłada grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz rodzice w wychowanie młodego pokolenia. Uroczystość 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Zaburzu im. Jana Pawła II stanowi jeden z ważniejszych momentów współczesnej historii tej placówki, miejscowości oraz Gminy i na długie lata pozostanie w pamięci.