Montaż instalacji fotowoltaicznych w Gminie Radecznica

Nazwa projektu: Montaż instalacji fotowoltaicznych w Gminie Radecznica

Projekt współfinansowany: ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Podstawowy cel projektu: Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej pozyskiwanej z paliwa kopalnianego poprzez budowę mikroinstalacji prosumenckich na obiektach użyteczności publicznej i budynkach prywatnych w Gminie Radecznica

Łączna wartość inwestycji: 1.089.271,29 zł.,

Wartość dofinansowania: 821.077,00 zł. (90 % kosztów netto),

Łączna moc zamontowanych instalacji fotowoltaicznych: 164 kW (w tym 80 kW na obiektach gminnych).

Instalacja fotowoltaiczna obejmuje panele fotowoltaiczne:

• na dachach budynków prywatnych (o mocy 2,5 kW, 3 kW, 4 kW i 5 kW)
  • na dachach budynków publicznych (Urząd Gminy Radecznica) - na gruncie w miejscach użyteczności publicznej– należących do Gminy (oczyszczalnia ścieków, ujęcie wody w Radecznicy, ujęcie wody w Gorajcu - Zagroble) (po 20 kW mocy każda).