„Aktywizacja zawodowa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

W związku z ogłoszonym naborem wniosków na dofinansowanie projektów w ramach Działania 9.1 „Aktywizacja zawodowa” objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020 (konkurs nr RPLU.09.01.00-IP.02-06-001/15) poszukujemy 10 chętnych osób w wieku 30 lat i więcej -  bezrobotnych oraz biernych zawodowo z terenu Gminy Radecznica lub rolników i członków ich rodzin w wieku 30 lat i więcej zarejestrowanych w PUP,  w tym osób należących co najmniej do jednej z następujących grup:

a) osoby w wieku 50 lat i więcej,

b) kobiety,

c) osoby z niepełnosprawnościami,

d) osoby długotrwale bezrobotne,

e) osoby o niskich kwalifikacjach

Poszukujemy również lokalnych przedsiębiorców, u których mogłyby być realizowane staże dla uczestników projektu.

Celem Działania 9.1  jest wsparcie osób nieaktywnych zawodowo oraz bezrobotnych poprzez skuteczną aktywizację zawodową.

Działania będą się koncentrować na wsparciu grup znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. osób starszych po 50 roku życia, kobiet, osób niepełnosprawnych, osób długotrwale bezrobotnych oraz niskowykwalifikowanych w celu aktywizacji zawodowej ułatwiającej im wejście lub powrót na rynek pracy. Osoby te wymagają szczególnego wsparcia z uwagi na okres bierności zawodowej, brak lub dezaktualizację posiadanych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, brak doświadczenia zawodowego czy też gorszą sytuację zatrudnieniową. Ze względu na wysoki poziom ukrytego bezrobocia, w tym głównie na obszarach wiejskich, w ramach Działania została zaplanowana reorientacja zawodowa osób odchodzących z rolnictwa w celu podejmowania przez nich zatrudnienia poza rolnictwem.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o kontakt pod nr tel. 846826856