Licznik odwiedzin

4139486

W niedzielę 13 września odbył się VIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Jastrzębia Zdebrz” oraz IV Ogólnopolski Wyścig MTB XC „Jastrzębia Zdebrz” o puchar Starosty Zamojskiego. Współorganizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Roztocza „Jastrzębia Zdebrz” oraz Wójt Gminy Radecznica. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru 13 tras, które wyruszyły m.in. z Radecznicy, Goraja, Frampola, Biłgoraja, Zamościa. Rowerzyści przemierzając trasę prowadzącą szlakami rowerowymi mogli podziwiać liczne zakątki Roztocza Zachodniego oraz spróbować swoich sił na piaszczystych, pagórkowatych terenach. Uczestnicy wszystkich tras spotkali się w Gorajcu-Zagroble „Zakręty” przy stanicy konnej, gdzie usytuowany był również start i meta dla zawodników MTB. W zawodach wzięło udział 42 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali:

Sędzia główny – Artur Kimak,

Sędzia – Piotr Kołodziejczyk,

Sędzia – Stanisław Paszko.

Jednym z uczestników wyścigu był złoty medalista Mistrzostw Świata Unicon 17 w Montrealu w Kanadzie - Medard Siegieńczuk, który pokonał cały dystans na monocyklu. Trasa licząca około 30 km prowadząca  przez malownicze tereny naszej Gminy oraz Gminy Szczebrzeszyn nie należała do najłatwiejszych. Jednak najlepszemu zawodnikowi – Panu Radosławowi Wasilewskiemu udało się ją pokonać z czasem 1:12:09, natomiast o 5 sekund później linię mety przekroczył Grzegorz Mazur. Jako trzeci trasę pokonał Jacek Chodoń z czasem 1:13:55. Wszystkim zawodnikom udało się ukończyć wyścig.

Ostateczna klasyfikacja z podziałem na kategorie wiekowe przedstawia się następująco:

MĘŻCZYŹNI:

• Kategoria ELITE (od 16 do 29 lat)

Miejsce I – Grzegorz Mazur,

Miejsce II – Szymon Skrzypczak

Miejsce III – Karol Suski

• Mężczyźni – Kategoria M I (od 30 do 39 lat)

Miejsce I – Radosław Wasilewski

Miejsce II – Marek Komornik

Miejsce III – Mirosław Jachorek

• Mężczyźni – Kategoria M II (od 40 do 49 lat)

Miejsce I – Jacek Chodoń

Miejsce II – Andrzej Miszczuk

Miejsce III – Tomasz Branicki

• Mężczyźni – Kategoria M III (50 lat i starsi)