Gmina Radecznica jako jedna z czterech gmin z terenu województwa lubelskiego jest  beneficjentem projektu pod nazwą" Międzypokoleniowe Kluby Kobiet Aktywnych 60+". Projekt zakłada aktywizację kobiet z terenów wiejskich w wieku 60 lat i starszych, które są głównymi odbiorcami. Uczestniczkami mogą być również młodsze Panie.

W naszej Gminie w projekt zaangażowało się ok. 40 kobiet w różnym wieku. W dniach 1- 2 lipca uczestniczki projektu wzięły udział w VII Forum Kobiet Aktywnych w Józefowie nad Wisłą. Ponadto w szerokim wachlarzu działań są m.in.: warsztaty rozwojowe, rękodzielnicze, fotograficzne, taneczne. Organizowane będą wyjazdy do teatru, na wizytę studyjną do Pracowni Ginących Zawodów w Białej Podlaskiej, na Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym. Przewidziane są również spotkania międzypokoleniowe w ciekawych miejscach naszej Gminy, a także prowadzenie bloga.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia "Stąd Jesteśmy" oraz remizie OSP w Radecznicy. Kobiety chętnie angażują się w działania Klubu, licznie uczestniczą w warsztatach, przygotowują ciasta na poczęstunek podczas zajęć. Dla kobiet wiejskich jest to forma odpoczynku, oderwania się od codzienności, możliwość doświadczenia nowych wrażeń, nabycia umiejętności, poznania nowych ciekawych ludzi. Przy Klubie działa także mobilna biblioteka Akademii Kobiet Aktywnych. Panie mogą wypożyczać książki, a na spotkaniach bibliotecznych dzielić się wrażeniami.

Cieszymy się, że do udziału w projekcie udało się zachęcić tak wiele kobiet. Liczymy, że w przyszłości Klub Kobiet Aktywnych będzie działał bez wsparcia z zewnątrz. Zdobyta wiedza, integracja zostanie wykorzystana i Panie będą się spotykały nadal po zakończeniu projektu, a  Stowarzyszenie „Stąd Jesteśmy” chętnie udzieli im lokalu i wszelkiego wsparcia.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Równych Szans "Bona Fides" przy wsparciu Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Osoby, które chcą dołączyć do projektu prosimy o kontakt z lokalnym liderem odpowiedzialnym za jego realizację w naszej gminie - prezesem Stowarzyszenia "Stąd Jesteśmy" Panią Laurą Sznitowską tel. 608-522-209